Етър спечели последния си мач за годината, като би с 2:1

...

Етър надви Янтра с голове в края

Етър спечели последния си мач за годината, като би с 2:1 Янтра Габрово в контрола. „ Виолетовите “ стигнаха до успеха с голове на Хавиер Бетегон и Живко Петков в последните 10 минути, а противникът върна почетен гол в добавеното време.

Домакините започнаха по-офанзивно и в 7-ата минута Красимир Панчев отляво опита удар, само че Ангел Мартинов мазета. Емил Колев малко по-късно стреля над рамката, а в 23-ата минута отново той нацели и греда. След центриране отдясно от фаул Колев с глава насочи топката и тя срещна левия дирек.

За етърци Алехандро в 25-ата минута изведе Дани Младенов самичък, само че бе маркирана засада, а пет минути по-късно удар на Бетегон мина високо над вратата. В 38-ата минута реферът отсъди нарушаване на игралия в центъра на отбраната Яни Пехливанов на границата на пеналта, който Пехливанов оспорва и получи жълт картон. Емил Колев обаче стреля над вратата.

Втората част стартира с пропуск на Янтра – Тони Иванов изведе Емил Колев самичък против вратаря, само че ударът му от два метра отиде в навън. В ответната офанзива диагонален изстрел на Живко Петков мина настрана от вратата. Ангел Мартинов направи ослепително избавяне в 64-ата минута, като извади прехвърлящ удар на Иван Петков.

Етърци натиснаха чак в последните 10 минути. В 80-ата минута Боби Трендафилов напредна отляво и откри на другия фланг Кристиян Кънчев, който излъга двама бранители и центрира пред вратата към Бетегон за 0:1. Малко по-късно Кънчев центрира от фаул и Бетегон за малко не съумя да засече топката с глава в мрежата. Живко Петков в 87-ата минута направи двойно подаване с Бетегон и бе изведен самичък против вратаря, като вкара – 0:2. В добавеното време Георги Недков от домакините получи пас отляво и оформи крайното 1:2.

Етър:  Ангел Мартинов, Юлиян Райков, Яни Пехливанов, Георги Александров, Калоян Митев, Мартин Моран, Емануил Личев, Алехандро, Николай Янков, Хавиер Бетегон, Даниел Младенов (Здравко Илиев, Олег Димитров, Кристиян Кънчев, Мариян Иванов, Кольо Станев, Евгений Илиев, Живко Петков, Борислав Трендафилов).